אליענה - הנקה
מייסדת ארגון אפס הפרדה • הרצאות וסדנאות לאנשי מקצוע • סדנאות הכנה לאפס הפרדה
צרי קשר
אודותיי
אליענה עובדיה

שלום לך!

שמי אליענה עובדיה, נשואה באהבה לדורון ואימא של יונתן, שחר, אריאל ותמר המקסימים. אנחנו גרים במושב באזור המרכז. אני בעלת תואר BA במדעי המחשב ובמקצועי מנהלת מוצרים. הפכתי לאימא בשנת 2004 בפעם הראשונה, ובפעם השנייה ילדתי בשנת 2007, בשתי הלידות הופרדתי מילדי זמן קצר מאוד לאחר הלידה ללא סיבה רפואית מוצדקת, אך ורק כיוון שאלו היו הנהלים.

כאשר בני השלישי נולד החלטתי שממנו אני לא נפרדת וכך היה, אך כדי לא להפרד נדרשתי לנחישות, עירנות ועקשנות. לא הורדתי אותו מהידיים למשך שעות רבות. היה מאוד קשה ליישם את כל אלו רגע אחרי לידה.

בשלב הזה בחיי לקחתי הפסקה מעבודתי כמנהלת מוצרים כדי לגדל את ילדי, עברתי קורס מדריכות הנקה וליוויתי יולדות בייעוץ הנקה.

במהלך אותן שנים שוחחתי עם מאות יולדות לאחר הלידה, והבנתי שהפרדת האם מהתינוק הוא הליך שגרתי ברוב בתי החולים בישראל שפעמים רבות פוגע באם, בתינוק ובתהליך התחלת ההנקה וההורות. הבנתי גם כמה השהות המשותפת ביחד מועילה לבריאות הנפשית והפיזית של האם והתינוק, וכמובן גם של בן / בת הזוג.

בלימודי הדרכת ההנקה התוודעתי לכך שברוב מדינות העולם המערבי במשך יותר מעשרים שנה לא מפרידים אם מתינוקה, כל התינוקות והאמהות מאושפזים בגישת אפס הפרדה, Zero Separation, מרגע הלידה ועד לשחרור, בכל סוגי הלידות והמצבים.

לקראת לידת ביתי הרביעית התחלתי לחקור וללמוד את הנושא לעומק, סקרתי לעומק את כל המחקרים הרפואיים בנוגע למגע העור לעור לאחר הלידה, והשפעות ההפרדה על הנפש והגוף, למדתי את הנהלים לטיפול בתינוק ובאם לאחר הלידה ברוב בתי החולים בעולם, יצרתי קשר עם חוקרים, רופאים, מיילדות ואחיות תינוקיה מהעולם ומישראל והבנתי שישראל צריכה להתקדם בתחום הזה במהירות.

את ביתי הרביעית ילדתי באפס הפרדה, ולאחר לידתה יסדתי את ארגון אפס הפרדה, ייבאתי לישראל את המוצר השירותי אפס הפרדה - הזכות של היולדת לא להפרד מתינוקה מרגע הלידה.

הקמתי צוות של נשות מקצוע שפעלו ביחד איתי להקמת הארגון - מיילדות, רופאות, חוקרות, מעצבות, עורכות תוכן, מומחות שיווק דיגיטלי ועוד.

הגדרתי אפיון לשירות אפס הפרדה אשר הותאם לתנאים ולאופי העבודה בבתי החולים בישראל, הקמתי אתר פעיל, דף וקבוצת פייסבוק בנושא ועוד.

מאז ועוד היום אני פועלת ל -

- קידום המודעות של ההורים לגבי זכויותיהם וזכות תינוקם לאפס הפרדה בבתי החולים.

- שיתוף פעולה עם בתי החולים להטמעה מיטבית של השירות

- איסוף עדויות של יולדות ובקרת השירות בבתי החולים

- יצירת ועדכון קבוע של מאגרי מידע מפורטים לגבי ההתנהלות בכל אחד מבתי החולים בישראל לאחר האשפוז

- תמיכה וליווי בהורים לפני לידה ואחריה כדי שיוכלו לא להפרד מהתינוק שלהם

אשמח לתרום לך מניסיוני והיכרותי את הנהלים השונים בבתי החולים בארץ ולעזור לך לבחור את בית החולים שתבחרי ללדת בו.

אשמח להדריך אותך ואת בן/בת זוגך לפני הלידה באיזה בית חולים ללדת בהתאם לתנאים הרפואיים שלך ושל תינוקך, ללמד אתכןם מה עליכןם לעשות כדי לא להפרד בכל שלבי האשפוז לאחר הלידה וכיצד עליכןם להתכונן לכך לפני הלידה.

אשמח ללוות אתכןם טלפונית גם ברגעים שלאחר הלידה.

אני מעבירה גם מפגשי הכנה לאפס הפרדה (קבוצתיים ופרטיים).

כמו כן אני מעבירה הרצאות לקורסי דולות ומדריכות הנקה בנושא.

 
אליענה - הנקה מדריכת הנקה • סיוע בבחירת מקום הלידה • סדנאות הכנה להנקה
טלפון: 052-8544294 חייג שלח מסרון WhatsApp
דוא”ל: eliana.hanaka@gmail.com
התקשרי אליי:
הבהרה: המידע באתר זה הינו כללי ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ פרטני